Kakvu upredenicu odabrati?

More
3 years 1 month ago #24388 by bzing
Replied by bzing on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Je li tko probao "gotovo nevidljivu" upredenicu SPIDERWIRE® ULTRACAST® INVISI-BRAID™?

Vidim da joj nosivost nije baš velika pa ova od 0,17mmm nosi 4,5kg.

Please Log in to join the conversation.

More
3 years 4 weeks ago #24512 by Ceco
Replied by Ceco on topic Kakvu upredenicu odabrati?

bzing wrote: Je li tko probao "gotovo nevidljivu" upredenicu SPIDERWIRE® ULTRACAST® INVISI-BRAID™?

Vidim da joj nosivost nije baš velika pa ova od 0,17mmm nosi 4,5kg.

Frend mi ima ovu špagu za slatkovodni ribolov i fora je boja

Za ovo nisam još čuo niti vidio uživo

More
3 years 4 weeks ago #24516 by BlackMarlin
Nemam iskustvo iz prve ruke, ali ovo mi izgleda kao obični američki marketing u punom svom sjaju.
Frajer je u u jednom trenutku rekao da mu "transluscent high vis" pomaže da bolje vidi gdje je klijentov mamac. I sad bi to u isto vrijeme trebalo biti manje vidljivo? Da ne kažem kako tvrde da je najtanja i najjača...u usporedbi sa čim?
Obična bijela boja špage, ništa divlje osim divljeg marketinga čini mi se.

Prvo, kod predveza 1.5m i više mislim da boja upredenice ne igra preveliku ulogu. Ali ja svejedno koristim višebojne upredenice i u spinu, ne samo u shoreu. Čitao sam negdje istraživanje da je višebojna upredenica U TEORIJI manje vidljiva ribi jer se različite boje u moru ne uočavaju jednako lako pa upotreba više boja pomaže i da se "lomi" jedna linija, riba teže zamijeti upredenicu jer je vidi isprekidano. Izgleda da se vode principom da i mi u šumi teže vidimo nekog u maskirnoj uniformi od nekog u hi vis bojama.
A i bolja mi je jer lakše mjerim udaljenosti.
The following user(s) said Thank You: sasac

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24575 by Južni
Replied by Južni on topic Kakvu upredenicu odabrati?
Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?
Last edit: 3 years 3 weeks ago by Južni.

More
3 years 3 weeks ago #24577 by Lukas_M02

Južni wrote: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.
Po savjetu sam namotao možda dva milimetra do one crte gdje počinje kosina. Išao sam isprovati sa štapom od 20-60 gr i od 20 gr vobler mi leti oko 20 m, a jig od 40 gr oko 40 m. Jeli to ok?

Ostavis 2/3mm od te kosine ds ne dobivas wind knots,bilo bi bolje sto blize rubu za dalji izbacaj ali riskiras wind knots i veliku frustraciju.ostaviti par mm i miran si

Sent from my iPhone using Tapatalk
The following user(s) said Thank You: B_, Južni

More
3 years 3 weeks ago - 3 years 3 weeks ago #24578 by Južni

Lukas_M02 wrote:

Južni wrote: Može mi netko reć dokle se namotava upredenica? Ovaj put sam stavio nanofil koji se ponaša odlično po vjetru.

Ostavis 2/3mm od te kosine ds ne dobivas wind knots,bilo bi bolje sto blize rubu za dalji izbacaj ali riskiras wind knots i veliku frustraciju.ostaviti par mm i miran si

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto jesam. Mada ovaj nanofil dobro trpi vjetar i stavio sam 0.20.
Last edit: 3 years 3 weeks ago by Južni.

Time to create page: 0.333 seconds