"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Upredenica

Više...
Spinninjo's Avatar 19 Pro 2020 07:23 #161 od Spinninjo
Replied by Spinninjo on topic Upredenica
Jedna od upredenica koja se ne pominje a meni se, posebno kao pocetniku u to vrijeme, pokazala kao odlicna za spin je Sunline Siglon. Ni jedno petljanje, ostecenje, wind knot... nisam imao i to na Okumi Ceymar 40. Odlicna kod bacanja, jaka, ne ostavlja po vodilicima trag. Imam PE 0.8 a bacao sa njom bez problema i tms 175 i 20gr. jiggove.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 19 Pro 2020 10:31 #162 od marko87
Replied by marko87 on topic Upredenica
Ja sam imao sakura sensibraid x8 debljinu 0.18 i ona mi je bila dosta dobra ali već preko 60g sam znao imati kidanja na zabacivanju. Iza nje sam prešao na spiderwire 0.26 i prezadovoljan sam sa njom. Sigurno se da se osjeti gubitak na zabacivanju ali ništa strašno. Zato sada 100g bacam iz sve snage i nikada kidanja. Jutros evo i prvi test na shimanu, namotana skoro do samoga vrha spule i niti jednoga čvora.

Ja sam isto bio razmišljao da predjem na 0.23 jer je dosta deblja od deklarirane, barem po namotavanju na azoresa. Piše da ide 300m pe3 a bilo mi ostalo sigurno 20-30m a zadnji put sam je baš dosta tvrdo namotavao da što više stane.

Sada sam se bio dvoumio između daiwe tournament i gosena ali sam se toliko istrošio za crni petak da sam premotao sa azoresa na shimano dok opet kakav popust ne bude a ja se oporavim financijski.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 19 Pro 2020 12:57 #163 od trudilak
Replied by trudilak on topic Upredenica
Bas bi triba narucit upredenicu 0.18mm ili 0.20mm 1000 m,to mi je za odmet s kraja
Ako je netko negdi vec uzima pa nek stavi

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 20 Pro 2020 11:16 #164 od dundo
Replied by dundo on topic Upredenica
Tuna, uzmi 0,26, s obzirom na tehniku i očekivani ulov, mislim da je sve ispod rizik (ja na twin poweru sw 5000 koristim 0,26 pro power 8 slick) Trudilak, upredenica za odmet s kraja ti nije dobra ideja (upredenica je strašno osjetljiva na abraziju, a kod ove tehnike ona čitavom duljinom leži na stijenama. Za odmet s kraja samo najlon)

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 20 Pro 2020 14:53 #165 od trudilak
Replied by trudilak on topic Upredenica
Ma znam ja to nego bi stavia na rezervne spule
Inace lovin 0.45 krenom i predvezo 0.37 oduvik al eto malo za promjenu
Stap Artico puma 430 150-200
Rola Big baitruner
Salsa Quantum 0,45 mm
Pescatore 0,35 mm
I tako to...
Nema straja....
Haha

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Pro 2020 10:28 #166 od marko87
Ekipa jel tko zadnjih dana kupovao gdje u Dubrovniku upredenicu. Hitno mi treba spula 0.26, pa ako tko ima provjeren info jel ima gdje uzeti i koja da se ne zaputim uzalud sa Pelješca već da naručim negdje sa web shopa.

Hvala unaprijed na pomoći😁

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 21 Pro 2020 13:04 #167 od dundo
Replied by dundo on topic Upredenica
Što se tiče izbora, a i cijene, moja ti je preporuka web-shop.

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 21 Pro 2020 13:30 #168 od marko87
Već sam naručio u kapitalca ovu istu što imam al kako je krenulo nebi me čudilo da trebadne još😁

Sreća opet popusti pa se da opet naći po finoj cijeni. I da pitam jel tko koristio daiwu tournament zelenu pošto multicolor nema 0.26 u magura a zelena je skuplja pa me zanima jel opravdana ta veća cijena.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Pro 2020 09:55 - 22 Pro 2020 10:00 #169 od Luki
Replied by Luki on topic Upredenica
Pozdrav, koju bi upredenicu preporučili(model i debljinu), za lakši inchiku (do nekih 110g) i kančanicu? Dubina bi bila do 70m, ali češće 50. Ide na okuma azores 55s.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 22 Pro 2020 10:00 od Luki.

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ribee ribe
Više...
Tuna's Avatar 22 Pro 2020 12:27 - 22 Pro 2020 12:37 #170 od Tuna
Replied by Tuna on topic Upredenica

marko87 napisao: Ja sam imao sakura sensibraid x8 debljinu 0.18 i ona mi je bila dosta dobra ali već preko 60g sam znao imati kidanja na zabacivanju. Iza nje sam prešao na spiderwire 0.26 i prezadovoljan sam sa njom. Sigurno se da se osjeti gubitak na zabacivanju ali ništa strašno. Zato sada 100g bacam iz sve snage i nikada kidanja. Jutros evo i prvi test na shimanu, namotana skoro do samoga vrha spule i niti jednoga čvora.

Ja sam isto bio razmišljao da predjem na 0.23 jer je dosta deblja od deklarirane, barem po namotavanju na azoresa. Piše da ide 300m pe3 a bilo mi ostalo sigurno 20-30m a zadnji put sam je baš dosta tvrdo namotavao da što više stane.

Sada sam se bio dvoumio između daiwe tournament i gosena ali sam se toliko istrošio za crni petak da sam premotao sa azoresa na shimano dok opet kakav popust ne bude a ja se oporavim financijski.

E pa super onda, vidio sam na drugoj temi da si sa spiderwire-om imao i test sa većom ribom i da je odradio bez pucanja. :like: .
Jesi mislio na daiwu tournament da je deblja od deklariranog 0.23 ili na neku drugu upredenicu?
Našao sam daiwu tournament 300 metara na jednoj stranici, debljine 0.26, što misliš je li ona malo i deblja ? Razmišljam da je naručim jer mi je 0.18 stvarno dobra.
Jesi probao gosena kad?

Gledao sam i Daiwa J braid, pa sam čitao po forumu i gledao na youtubeu testove o njoj, pa neki kažu da nije dobra da im se puti (moguće više na okuma rolama) ,drugi da je ipak dobra, ali kao za Daiwa role, ali da je moguće, da ona boja chartreuse loše djeluje na upredenicu pa se nakon nekog vremena lako kida i da nije kvalitetna ta upredenica, a vidim pitao si za zelenu daiwu tournament .. Ne znam iz iskustva ali eto to sam pročitao i vidio za Daiwin J braid..

:P
Zadnja izmjena: 22 Pro 2020 12:37 od Tuna.

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ribee ribe
Više...
Tuna's Avatar 22 Pro 2020 12:29 #171 od Tuna

dundo napisao: Tuna, uzmi 0,26, s obzirom na tehniku i očekivani ulov, mislim da je sve ispod rizik (ja na twin poweru sw 5000 koristim 0,26 pro power 8 slick) Trudilak, upredenica za odmet s kraja ti nije dobra ideja (upredenica je strašno osjetljiva na abraziju, a kod ove tehnike ona čitavom duljinom leži na stijenama. Za odmet s kraja samo najlon)

Dundo , kakva ti se do sad pokazala, petlja li se ? . Jesi je našao na nekom našem hrvatskom web shopu ili ?

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ribee ribe
Više...
Tuna's Avatar 22 Pro 2020 12:48 #172 od Tuna

Luki napisao: Pozdrav, koju bi upredenicu preporučili(model i debljinu), za lakši inchiku (do nekih 110g) i kančanicu? Dubina bi bila do 70m, ali češće 50. Ide na okuma azores 55s.

Evo ja je još uvijek tražim pa se razmišljam između ovih marki: Spiderwire Stealth smooth 8 , Gossen Jigging PE 8x, Shimano Kairiki sx8, Sakura sensibraid 8x što je marko87 koristio ranije i možda još taj J braid ali ne znam baš za njega.. Saltiga 12 od daiwe je top ali ne znam koliki ti je budzet..

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Pro 2020 13:28 #173 od Luki

Tuna napisao:

Luki napisao: Pozdrav, koju bi upredenicu preporučili(model i debljinu), za lakši inchiku (do nekih 110g) i kančanicu? Dubina bi bila do 70m, ali češće 50. Ide na okuma azores 55s.

Evo ja je još uvijek tražim pa se razmišljam između ovih marki: Spiderwire Stealth smooth 8 , Gossen Jigging PE 8x, Shimano Kairiki sx8, Sakura sensibraid 8x što je marko87 koristio ranije i možda još taj J braid ali ne znam baš za njega.. Saltiga 12 od daiwe je top ali ne znam koliki ti je budzet..

Buđet mi je do cca 300kn. Imam sakuru sensibraid na spin štapu(0.16)i zadovoljan sam. Ali, tija bi probat nešto novo i naginjen prema karikiju...

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 17:44 - 22 Pro 2020 17:47 #174 od marko87
Spiderwire se pokazao i više nego dobar. Nedavno u kućnim uvjetima ja i frend testirali i moja spiderwire je na 15kg povukla sa stola ovo što sam zakucao al nije još pukla. A frendova daiwa tournament 0.26 pucala na 11kg.

Ne ne spiderwire je deblji od deklariranoga.

Gosena sam imao casting verziju i odlicna mi je bila. Taj štap sam kasnije prodao pa ne znam kakva je bila nakon dužeg korištenja.

J braid sam imao i bila mi je katastrofa, iako sam je imao na okumi tako da možda na nekoj drugoj roli nije loša. Ali izgubila boju nakon prvog ribanja, počela se razlistavati niti ukratko katastrofa. Ja je nebi da mi je na poklon daju. Sada iskoristiti Božićne popuste i uzmi nešto bolje.

Zadnja izmjena: 22 Pro 2020 17:47 od marko87.

Molimo prijavite se

• Tuna
  • Tuna's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Ribee ribe
Više...
Tuna's Avatar 22 Pro 2020 18:59 #175 od Tuna
marko87 Sad si mi dao još veću dilemu, ali oko daiwa tournament 0.26mm ili spiderwire-a (0.26 ili 0.23 mm) haha . Moram se na nešto od toga sad odlučit
Daiwa jer mi se svidjela već od ranije i ne proizvodi se više i još ova ima multicolor, a sad kažeš da puca na 11 kg a deklarirana je na 19 kg, to mi je čudno baš jer mi se pokazala da drži ova manja.
Ako je spiderwire deblji od deklariranog, što misliš je li dovoljno onda kupiti 0.23mm ?? Na kapitalcu gledam nosivosti, pa je tamo prikazano da 0.20mm trpi 20 kg, a 0.25mm oko 27 kg.. Znači ovo je negdje između i čini mi se dovoljno nosivosti ako još i oduzmem koje kilo ako malo lažu ;) Pričam o Stealth Smooth 8 jer sam čitao negdje ranije na forumu o spiderwireu kako postoje dvije verzije, a da je ova jača (Stealth). Jedino to što si mi pričao o zabacivanju jiga ali mislim da bi izdržala, što misliš?
Koja je kod tebe, je li ova jača verzija i plava boja?
Ova postoji koliko vidim u plavoj, tamno zelenoj, zutoj, camo i nekoj kao Translucent boji ( ova je kao bijela ili nešto tako, ne znam?? ) Nema multicolor, ali zelena mi se čini ok

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 22 Pro 2020 20:36 #176 od marko87
Vjeruj mi da te ne buni to što puca na 11kg jer je opravdala kvalitetu definitivno, to ti mogu potvrditi iz prve ruke. Izvaditi će ona puno težu ribu a frend sa njom isto svom snagom baca 100g jigove i nisam vidio da mu ikada pukla. U magura imaš zelenu 0.26 a frend nedavno uzeo zadnju multicolor što su imali na stanju. Da su imali još i ja bi je sebi uzeo.

Kod mene je spiderwire ta stealth smooth, sjećam se da se netko žalio na ovu blue camo al ja je imam već treću špulu i svaki put kupljena u drugoj trgovini i nikada problema. Jučer sam čak naručio još jednu od kapitalca da imam u rezervi za svaki slučaj takodjer u blue camo boji. Imao sam onu bijelu, translucent i ona mi je bila dobra samo je ona bila 0.17.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 23 Pro 2020 18:26 #177 od Luki
Došao u ribomatrijal i prodavač se kune u j braid, a govori kako su kariki i spiderwire smeće. Pa sad šta napravit poslušat njega ili ipak ić na kariki/spiderwire?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Pro 2020 18:42 #178 od Ceco
Replied by Ceco on topic Upredenica
Imao sam spiderwire i j Braid.
Prvi J Braid 0.23mm mi je bio ok ali prvi Spiderwire Stealth smooth 8 camo blue 0.17 mi je bio super.
Obe strune su deblje od deklaracija.
Ljetos sam uzeo J Braid Grand 0.10mm koji je bio katastrofa. Pucao je na bacanju non stop.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 23 Pro 2020 18:49 #179 od Luki
Onda ipak spiderwire?

Molimo prijavite se