"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

DIY: kucna izrada varalica

Više...
Bonzai42's Avatar 03 Srp 2020 17:33 #1 od Bonzai42
Lijep pozdrav svima. U zadnje vrijeme imam malo previse slobodnog vremena pa sam odlucio ovdje pokrenuti navedenu temu i prikazati svoje prve radove.
Volio bi kad bi se ostali nadovezali te prikazali svoje radove i opisali izradu samoga.

Zapoceo sam sa malim voblerima. Cilj mi je bio postic neki rad sto slicniji ryukiju 45s. Prvi vobler je ispao srednje lose, ljepo je izgledao ali je nekako cudno tonuo i slabo se osjetio pri vodenju, cak sam imao par malih grizeva ali nista zakacio.

Drugi dan sam se odlucio za malo precizniju i bolju izradu. Ciljao sam na male rapale. Izrezbario sam tako tijelo i umetnuo naprijed 1g olova. Stavio vecu peraju ispred i dobio rad neocekivano dobar. Srednja brzina tonuc, rad kao prvi vobler ljevo desno, a kad se twitcha onda okrene bok i lagano pocne tonuti.

Varalica je izradena od jele, ubacen gram olova negdje na 2/3 varalice na trbuh. Mali split ringovi i samo jedna trokuka udica 10. Za zicu sam koristio spajalice od nehrdajuceg celika pa sam ih uvijao na skripcu. Izbusio rupu malim svrdlom te zaljepio kontaktnim ljepilom. Drvo je izrezbareno, obruseno te zatim obljepljeno kontaktnim ljepilom pa opet obruseno i pofarbano. Farbao sam bazu crnu, zatim bokove prijelazno u srebrnu te trbuh bijeli. Naknadno sam ofarbao njusku u crveno te nasao neku mrezicu pomocu koje sam ofarbao uzorak ljuski u bijelo. Oci sam skinuo sa silikonca pa ih zaljepio.

Danas ce pasti test pa javim ako se ista uhvatilo. Sljedecu varalicu cu probat napravit malog povrsinca iglicu od 10cm.

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 03 Srp 2020 19:48 #2 od dasy27
Replied by dasy27 on topic DIY: kucna izrada varalica
Ranije sam pokusavao raditi drvene, a sinoc sam se odlucio za 3D printanje.
Danas sam potrosio dan da sve fino upakujem, nadjem odgovarajucu masu olovnih kuglica i na poliranje lezista kuglica kako bi fino zveckale.
Cekam da se boja osusi pa cu probati u vodi kako radi.
Nije ispalo najljepse, ali za prvi pokusaj sam zadovoljan.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se

Više...
Bonzai42's Avatar 04 Srp 2020 09:52 #3 od Bonzai42
Replied by Bonzai42 on topic DIY: kucna izrada varalica

dasy27 napisao: Ranije sam pokusavao raditi drvene, a sinoc sam se odlucio za 3D printanje.
Danas sam potrosio dan da sve fino upakujem, nadjem odgovarajucu masu olovnih kuglica i na poliranje lezista kuglica kako bi fino zveckale.
Cekam da se boja osusi pa cu probati u vodi kako radi.
Nije ispalo najljepse, ali za prvi pokusaj sam zadovoljan.

Prusa i3 je bomba printer, imali smo ih na faksu, printaju toliko dobro da ni brusit ne treba skoro. Jesi sam slozio nacrt u cadu ili skinuo? Odlicno je ispala varalica

Poslano sa mog LM-G710 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 04 Srp 2020 13:27 #4 od dasy27
Replied by dasy27 on topic DIY: kucna izrada varalica
Skinuo sam gotovu sa interneta, ali kada imadnem vremena malo ću je izmjeniti, stanjiti natrag i prednju polovinu malo jače zakriviti prema gore sa donje strane.

Prusa mi je čudo, ne mislim da itko ima support dobar kao oni. Kvaliteta printa je iznad svih očekivanja, pogotovo u ovom zadnjem modelu, riješili su sve nedostatke koji bi mogli ikome zasmetati.

Hvala: Bonzai42

Molimo prijavite se