"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Savjet za varalice

Više...
mirko6427's Avatar 16 Stu 2020 19:32 #1 od mirko6427
Savjet za varalice was created by mirko6427
Pozdrav
Dobio sam na poklon svijetleće silikonske varalice imitacije lignje veličine 10cm. Zanima me čemu služe i što se s njima lovi i kojom tehnikom. Ne znam je li se na njih stavlja jig glava ili... Imaju probijenu rupu uzduž cijele varalice.

I još jedno pitanje malo glupo nevezano za ovu temu. Kada se špula isprazni je li se može upredenica nadodat jer mi je ostalo još 80 metara i ne znam što ću s njom ili treba kupovati novu.

Hvala unaprijed na odgovorima

imgur.com/a/59Ggbgd

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Stu 2020 22:32 #2 od Paragon
Replied by Paragon on topic Savjet za varalice
Te varalice se koriste u jiggingu neznam za spin.
A za rolu ...
Radije kupi jeftinu pandivjernu pa podmotaj ispod te upredenice taman da ti popuni špulu.
Nema smisla dodavat upredenicu na upredenicu tj vezivat čvor upredenica-upredenica.Ne znam koliko imaš upredenice na roli... Za jigging imam 200-300 metara, a na spin rolama 100-150 metara i ispod su podmotane pandivjerne...
Hvala: mirko6427

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 25 Lip 2021 18:35 #3 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Savjet za varalice
Imam pitanje
Na nekim varalicama imam dodatnu alkicu, a na nekima samo fiksnu na nosu bez dodatne okrugle alkice....namjeravm se koristiti kopčama radi lakše izmjene varalica....da li da ostavim alkicu na varalici...kako postupiti sa varalicom koja nema dodatnu alkicu....
Hvala
L:P.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 26 Lip 2021 09:45 #4 od B_
Replied by B_ on topic Savjet za varalice
U nacelu, dodatni taj split ring ili alkica ti ne treba ako vezujes preko kopce. Ali ja ih ne skidam ako dodu s varalicom, jer nisam primjetio da mi kvari rad varalice. Cak sam prije smatrao da varalica bolje radi sa tim dodatnim split ringom, ali to su po meni bas sitnicave razlike. Ako netko ima drugaciji dojam, bas bih volio cuti. 😏

Molimo prijavite se

Više...
ico0705's Avatar 26 Lip 2021 10:32 #5 od ico0705
Replied by ico0705 on topic Savjet za varalice
Ma kužim,ali zašto neke imaju taj dodatni ring a neke nemaju...ja imam SG
Sandeel Jerk minnow 145 17gr.i on nema taj dodatni split ring...a na varalici iste firme imam Sandeel Surf Walking Topwater 123 10gr.ima.
Kad malo razmislim da li je to zato što je prva varalica
Sinking,a druga Floating...kužim da je prva tonuča,a druga površinac.
Dali da ovako ostavim i ne diram kako je,ili...
Hvala B. na odgovoru!
L.P.

Molimo prijavite se