"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Jigging pitanje?

Više...
Sroposa's Avatar 15 Lip 2020 21:46 - 15 Lip 2020 21:46 #1 od Sroposa
Jigging pitanje? was created by Sroposa
Zdravo. Imam pitanja na koja još nemam odgovore. I nadam se da ću ih dobiti. Vježbat ću jigging iz čamca i uz pomoć sonara humminbird helix 5 di g2. Pa me zanima: je li dobro loviti ribu na dubini između 40 i 80m s jigom između 100 i 150g? Je li jigging aktivan tijekom dana ili je bolje ujutro ili navečer? Koliko dugo obično tražite ribu uz pomoć sonara? Kako odabrati dobru lokaciju? I koliko dugo ostajete na lokaciji ako nema ulova? Hvala na odgovorim...
Zadnja izmjena: 15 Lip 2020 21:46 od Sroposa.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Lip 2020 15:05 #2 od Paragon
Replied by Paragon on topic Jigging pitanje?
Nepisano pravilo za jigging je 1m dubine = 2 gr varalice. Znači 40m = 80 gr varalica.
Naravno ako ima kurenta ideš na teže varalice i obrnuto.
Meni se rano jutro nije baš nešto pokazalo. Najčešće lovim popodne i sumrak.
Ribu ne tražim uz pomoć sondera jer moj ne može na dubini od 100 mt pokazati ribu...
Uglavnom tražim neki dobar teren neku siku,grotu bilo što...Pomoću sondera i pomoću aplikacije Navionics.
Ja sam na lokaciji gdje ne grize ništa otprilike 10-30 minuta.Ovisi koliko volje imam.
Ima ljudi koji love na manjim dubinama 50-60 mt ,a jako malo na većim dubinama od 80 metara..tu isto pravila nema prilagođavaš se vlastitom terenu.
Hvala: Jo

Molimo prijavite se

Više...
Sroposa's Avatar 16 Lip 2020 15:34 - 16 Lip 2020 15:36 #3 od Sroposa
Replied by Sroposa on topic Jigging pitanje?
Hvala na odgovoru. Prošle godine sam kupio Humminbird Helix 5 g2 sonar - Chrip Di -GPS kupio sam Navionics kartu. Vjerujem da sonar dovoljno dobar i da mogu pronaći ribu. Ove godine idemo u Petrčane za 14 dana i planiram loviti na području: Ugljan, Dugi otok, Zverinac, Iž itd. Vidjet ćemo, volja je sjajna. Potrebno je steći iskustvo.
Zadnja izmjena: 16 Lip 2020 15:36 od Sroposa.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 16 Lip 2020 23:52 #4 od Paragon
Replied by Paragon on topic Jigging pitanje?
Ja na mobitelima imam Navionics i pokazalo mi se zgodnije tako nego na fishfinderu jer je u natkabini.
Bit je ići i steći neko iskustvo kao što si i sam rekao.
Obavezno ubaci koju slikicu kad budeš išao!

Molimo prijavite se