"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Štap za vetrical jigging

Više...
mirko6427's Avatar 26 Lis 2020 13:55 #1 od mirko6427
Pozdrav
Iman štap za spinning gramaže 15-50 i shimano rolu 5000. Zanima me jel bi s time mogao probati nekakav light jigging pošto mi prijatelj ima brod i sonar pa ako mi se svidi da kupim onda i pravu opremu. Najvise me zanima jel bi to oštetilo rolu i štap ako bi upotrebljavao jiggove od 40 grama maksimalno. Još me uz to zanima koje su razlike nekog jeftinog štapa za jigging kao naprimjer ovaj www.decathlon.hr/stap-za-ribolov-kazoa-id_8293037.html i nekog skupljeg. Mislim je li može taj jeftiniji poslužit za nekakav početak i koji su nedostaci tih jeftinijih štapova.
Hvala unaprijed na svim komentarima.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Lis 2020 13:59 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Štap za vetrical jigging
Taj štap iz Dehclatona je kolac i lošije kvalitete vodilica.
U tom ranku se mogu naći okuma/Savage Gear koji su ipak klasa više.
S tim štapom ćeš bez problema light jigati samo je poželjno da je fast akcije da imaš lakša kačenja riba. Ja iskreno ne bi išao preko nekih 30g s tim štapom

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: mirko6427

Molimo prijavite se

Više...
mirko6427's Avatar 26 Lis 2020 14:12 #3 od mirko6427
Možeš li mi još reći šta ti misliš o vertical jiggingu u hrvatskoj. Nisam primjetio da je nešto popularan kod nas. Koje ribe se mogu na tu tehniku loviti kod nas i je li se isplati u usporedbi sa običnom udicom i mamcem

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Lis 2020 17:44 #4 od Ceco
Tu se varas.
Vertical jigging je jako popularan pogotovo u game Fishing na veću ribu tipa tune, zubatca i sl.
Jedino starija ekipa se drži još starijih tehnika jer manje umaraju. Na verticalu možeš dobiti apsolutno sve od morske ribe. Iako se obično ciljano ide na Kovače, gofove, tune i zubatce.
Na tvoj lagani pribor očekuj ušate, luceve, lokarde, šarune, arbune

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 27 Lis 2020 21:40 #5 od Paragon
VJ je jako popularan u Hrvatskoj i uzeo je dosta maha što se te tehnike tiče.
Ako imaš Facebook učlani se u grupu Vertical Jigging Dalmacija pa pogledaj malo ekipu kako lovi,a i dosta korisnih stvari se da naći po postovima od ekipe.

Možeš pokušati micro jigging sa jigovima kaburama i inchikuima do 30-40 grama.
Kao npr. Hayabusha Jack Eye Kick Tail....Pa vidi kako ti se sviđa tehnika.

Možeš naći jeftinih,a ok štapova kao npr Okuma Eclipz ili laganijih kao Okuma Fast Inchiku 2 a, malo skuplji štapovi su ti Cedros, Azores slow jig.

Osobno koristim Oceans Legacy Slow Element i Daiwu BG.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 28 Lis 2020 02:48 #6 od susnjar
Koju veličinu Daiwe BG?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 28 Lis 2020 21:34 #7 od Paragon
Ja imam 4000 i nemam problema s njome,ljudi su skeptični pa uzimaju 5000...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 28 Lis 2020 23:34 #8 od Ceco
5000 ima prednost u kapacitetu ali 4000 je sasvim dovoljna.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 29 Lis 2020 03:56 #9 od susnjar
Ja imam obje, tj. 3500 i 4500. Razlika je, naravno, u veličini i težini i to baš znatna. Daiwa te role tek od veličine 4500 deklarira za jigging.
No, mislim da dosta ljudi za shore jigging koristi 3500 i da su se pokazale ok.

Ove dvije su role su, inače, iste kao 4000 i 5000 samo imaju manji (ali po meni dovoljan) kapacitet špule.

Molimo prijavite se