"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Jigging oprema

Više...
Carnjul's Avatar 06 Pro 2020 18:55 #1 od Carnjul
Re:Jigging oprema was created by Carnjul
Evala ljudi...
Ka sta sam reka u uvodnom postu neke tehnike su relativno stare, ali meni jos uvik nove, a kako je doslo vrime da se okusam u njima triba mi vasa pomoc.
Triba mi oprema za vertical jigging, znaci sve, od stapa do solid ringa. Jigove, kabure i inchikue imam😂
- Štap, triba mi iskljucivo dvodijelni, dubina lova do 100m, jiggovi do 200g. E sad koja duzina, koja snaga stapa...?
I da je stap do 100eura, za sada nebi isa priko, moze i jeftiniji naravno.

- Makinja generalno znam sta mi triba pa cu malo prokopat sta ae moze nac za koje pare.

- Upredenica koja debljina? S obzirom da planiram lovit zubaca, pagra i sl. bestije, volija bi bit spreman. Koja debljina?

- Rekli su mi da stavin na kraju Shock leader ili fluorocarbon...e sad to me malo buni, koliko ja znam to nije ista stvar, pa me zanima sta tribam stavit, koje debljine (kazu slabije od upredenice sta ima smisla) i koje duzine da stavim taj predvez?

- Koje cvorove koristit za vezivat upredenicu za floro FG, Albright...?
I koji za vezat naylon na solid ring?
To je to...malo je duze, vjerovatno vec prozvakano masu puta, ali nisan uspija nac nista konkretno pa ako ko ima volje ponovit gradivo bija bi mu jako zahvalan.
Živili

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 06 Pro 2020 22:43 #2 od Jo
Replied by Jo on topic Re:Jigging oprema
Evo ti sto sam ja kupio za isto to sto ti namjeravas, plus mozes s ovim i bulentin do 100m pokrit.

-Stap, okuma eclipz 185cm 50-100g (kazu ljudi trpi on i jacu gramazu bez beda)
-Masinica, daiwa bg 4500
-Upredenica, sunline siglon PEx8 25LB
-Florocarbon, seguar fxr 0,52

Spoj upredenice i florocarbona vezes FG, spoj florocarbona i solid ringa chainknot, ako ne koristis solid ring nego kopcicu onda vezes clinch knot.

Ako imas jos pitanja slobodno pitaj, kad si pocetnik nema glupih pitanja. Brzo se uci tko voli citat, a ima na forumu sve sto ti kao pocetniku moze trebat. Mislim da ovo malo ljudi sto je ostalo na forumu su ti svi ok i svak ce ti pomoc.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Carnjul's Avatar 06 Pro 2020 23:05 #3 od Carnjul
Replied by Carnjul on topic Re:Jigging oprema
Hvala na odgovoru.
Reci mi koju duzinu fluorokarbona da stavim?

Molimo prijavite se

• Jo
  • Jo's Avatar
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
Jo's Avatar 06 Pro 2020 23:13 #4 od Jo
Replied by Jo on topic Re:Jigging oprema
Cca metar otprilike. Sve sto je izmedju 60cm i 1,5m u pocetku ce ti bit ok. Kasnije ces malo po malo sam vidit koliko dugo ti bolje odgovara.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 07 Pro 2020 00:46 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Jigging oprema
FG spoj upredenice i FC, dolje možeš i Palomar knot ako ti je prekomplicirano vezivati Chain knot.
Ja koristim PE#3 Štap mi je 120-300gr,a FC je FXR 0.47mm
A za mašinu koristim Daiwa BG4000 i raspon jigova mi je od 60 do 240gr.

Danas imaš jake zoguline sa kopčom koji se koriste u jigging tehnikama.Tako da solid ring ako hočeš možeš slobodno izbaciti i koristiti te zoguline za bržu izmjenu jigova.Također koristim te zoguline.

FC duljine kao što je kolega Jo rekao,mada osobno stavim 5 metara FC jer štap i rolu rastavljam te često nosim doma, jer mi zogulin ne može preko vodilica pa kidam.

Okuma Eclipz je jedan vrlo svestrani štap koji nije skup,a za početak i više nego dobar.Koristim ga i dalje povremeno.Mada je jako tvrd,ali osjetiš i kako sitna riba dolje čupka inchiku čak i na 100+m.
A kad se prebacim na drugi štap taj drugi koji koristim ne osjetim u ruci.
Imaš još Fast inchiku 2 koji je jako mekan štap ,ali služi svrsi i njega imam i koristim na manjim dubinama,Eclipza na većim dubinama kojega otac često koristi,a ja imam Oceans koji ti ipak ispada iz budžeta.
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Pro 2020 10:00 #6 od Luki
Replied by Luki on topic Re:Jigging oprema
Pozdrav, koji štap preporučuje te za lakši inchiku (od 70g do 110g) i kančanicu? Dubina bi bila do 70m, ali češće 50 m. Buđet je cca 400 kn.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 22 Pro 2020 21:34 #7 od Paragon
Tu ti upada Okuma Fast Inchiku 2 80-180 grama i to ti je taman za te dubine i gramaže, osim ako nemaš kakve pozicije na tim dubinama koje drže veći komad ribe.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 22 Pro 2020 23:56 #8 od Luki
Ma nema većih riba, nego oću li spin ili casting vodilice?

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 23 Pro 2020 20:41 #9 od Paragon
spin ako imaš spin rolu već
ako imaš multić idi na casting vodilice

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 23 Pro 2020 20:46 #10 od Luki
Imam okuma azores 55s. Onda ću zamoliti da naruće budući da imaju samo casting...

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 24 Pro 2020 01:21 - 24 Pro 2020 01:21 #11 od Paragon
Imaš ga na svijet varalica trenutno na stanju 344,25kn i besplatna dostava.
Zadnja izmjena: 24 Pro 2020 01:21 od Paragon.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 25 Pro 2020 10:25 #12 od Luki
Naručen!

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 29 Pro 2020 10:36 #13 od Luki
Evo danas došao fast inchiku 2 80-180g i gosen jigging pe2.5. Naručeno sa svijeta varalica, sve pohvale na pakiranju i dostavi. Upredenicu sam namotao još kupiti koji jig i krenit u akciju... E sad imam još jednu nedoumicu da li vezivati fc ili shock leader? Prodavač u pange mi govori kako je puno bolje vezati leader.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 29 Pro 2020 13:55 #14 od Paragon
Ja vezujem na sve FC. Mada možeš i leader staviti.Toliko FC imam doma da neznam kud ću sa njime pa da ne bacim radije ga vežem na sisteme prije nego ostari i bude za smeće.

Molimo prijavite se

• Luki
  • Luki's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Luki's Avatar 29 Pro 2020 14:39 #15 od Luki
Hvala, razmislit ću još. Ako bude ulova javim...

Molimo prijavite se