"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Nepropisan lov iz barke s mrežama, vršama i parangalima

Više...
ja_osobno's Avatar 09 Stu 2017 20:05 #21 od ja_osobno

oniram napisao: Nadam se samo da će što više mrežara uhvatit i kaznit.

Zašto moraju mrežare kaznit?
Zašto imaš mišljenje da su svi mrežari u prekršaju?
Ogorčen si na njih ko da ti je neki mrežar divojku ukral ;)

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 09 Stu 2017 20:14 #22 od oniram

ja_osobno napisao:

oniram napisao: Nadam se samo da će što više mrežara uhvatit i kaznit.

Zašto moraju mrežare kaznit?
Zašto imaš mišljenje da su svi mrežari u prekršaju?
Ogorčen si na njih ko da ti je neki mrežar divojku ukral ;)

90% mrežara je u prekršaju, a na to sam se itekako uvjerio. Možeš ti branit mrežare koliko te god volja, ali činjenice su činjenice. Naravno, vjerujem da ima i legalnih i savjesnih mrežara (nadam se da si i ti jedan od njih), ali kao što sam već reka, 90% ih je u prekršaju i krivolovu. Nažalost krivolov je u RH toliko ukorijen da te siromašne inspekcije neće uspjet popravit trenutnu situaciju, ali nadam se da će bar nešto više kažnjavat ove proklete mrežare krivolovce.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 09 Stu 2017 21:43 #23 od Kvarner
Mreze su smrt za svu ribu i naravno lignje.
A kako su ovi iz Moscenicke uhvatili 30 tona orada na udicunili mozda na varalicu?
Isto tako u 7 i 8 mjesecu lignjen od 20-50 grama, alo grama?
Za mene nema tih para koje bi im ja dao kaznu ali sve dok se za takva nedjela ne ode u zatvor na par godina nema napretka.
To je genocid, teror ...
Ja nastavljam sa slikama i prijavama i pozivam sve koji imaju kakvih saznanja da prijave osobno preko neta i da se ne boje jer samo tako mozemo sve pokrenuti.
Izgleda da su se poceli inspektiri buditi, a sta se tice barki, ja vam garantiram da ce sljedece godine Rijeka biti pod povecalom sta se tice mreza a i ostali alata.
A ovakvi kao ja osobno jos ima obraza postaviti neko pitanje a sam radi prekrsaje na moru.
Da i nije samo ja osobno ima ja osobno koliko god hoces po jadranu.
A ima i oni koji love bez dozvole s barkama ali i s obale.
Ja se ne bojim zakona i neka se samo provodi ali jednako prema svima, jer gore od ovoga mislim da ne moze.
Probudite se protiv ne zakonitih radnji i alata. B)
Hvala: JopaZGRI, oniram

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 09 Stu 2017 22:11 #24 od oniram

Kvarner napisao: Mreze su smrt za svu ribu i naravno lignje.
A kako su ovi iz Moscenicke uhvatili 30 tona orada na udicunili mozda na varalicu?
Isto tako u 7 i 8 mjesecu lignjen od 20-50 grama, alo grama?
Za mene nema tih para koje bi im ja dao kaznu ali sve dok se za takva nedjela ne ode u zatvor na par godina nema napretka.
To je genocid, teror ...
Ja nastavljam sa slikama i prijavama i pozivam sve koji imaju kakvih saznanja da prijave osobno preko neta i da se ne boje jer samo tako mozemo sve pokrenuti.
Izgleda da su se poceli inspektiri buditi, a sta se tice barki, ja vam garantiram da ce sljedece godine Rijeka biti pod povecalom sta se tice mreza a i ostali alata.
A ovakvi kao ja osobno jos ima obraza postaviti neko pitanje a sam radi prekrsaje na moru.
Da i nije samo ja osobno ima ja osobno koliko god hoces po jadranu.
A ima i oni koji love bez dozvole s barkama ali i s obale.
Ja se ne bojim zakona i neka se samo provodi ali jednako prema svima, jer gore od ovoga mislim da ne moze.
Probudite se protiv ne zakonitih radnji i alata. B)

Slažem se s tobom da je potrebno pod hitno uvesti kaznenu odgovornost za krivolov na moru. Bez rigoroznosti nema napretka. Što se tiče inspekcije, pretpostavljam da smo ih pretrpali prijavama pa su prisiljeni počet s radom na tome. Nadam se da će se bar nešto pokrenuti. Svaki početak je neki početak. Na nama, sportskim ribolovcima je da vršimo pritisak nad nadležnim institucijama. Mislim da bar sada nije teško slikati nekoga i poslati prijavu (15 min posla). Napominjem da su nadležna tijela dužna postupati po prijavi. Dakle, kad zaprime prijavu dužni su provjeriti o čemu se radi.
P.S. nije mi jasno što MREŽARI rade na ovom forumu? ZAR OVO NIJE FORUM LJUBITELJA MORA??? Mrežarenje zasigurno nije iskazivanje ljubavi prema moru...
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 10 Stu 2017 06:29 #25 od Kvarner
Ja bih jos spomenu i kocarice koje rade istrebljenje svega.
One su po meni isto tako lose.Zasto?Riba koja se izmrijesti, ikra padne na tlo i sta kocarice rade?Ruju po dnu i sve dizu odozdo.Tako se unistavan temelj mora i zivota u njemu.
One si po meni jednako lose mizda i gore od mreza.
Ima ih koji love s mrezama i parangalima i drze se prpisa i prabila.
Uvjek ima izuzetaka da rade kako treba i kamo treba ali brate tih izuzetaka je jako malo. B)
Hvala: Baćo68, JopaZGRI

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 10 Stu 2017 06:42 #26 od Kvarner

Baćo68 napisao: ...samo me strah kako je krenulo da će me netko tražit dozvolu jer pecam u kadi doma... ako se budu zakona držali striktno, mi u Rijeci nećemo imat nikakvu mogućnost ribolova, jer ili je plaža ili lučica, ili ograđena obala, sve redom područja sa zabranom ribolova....jedino nam kada preostaje...

Baco ne brini, jer kad ne bude mreza i parangala sa svih strana onda ce biti i mjesta za nas s obale.Ne zaboravi jesen, zima i proljece sa svih plaza mozes mahati a ostala mjesta necu ni spominjati.
Onda nece ni mi biti prisiljeni raditi sitne preksaje s postama kamo se smije i kamo se ne ije.
Istina je da u Ri je malo tesko za riboliv jet toliko more a toliko ogranicenja i zabrana.Znas i sam ta terminal Brajdica je isto zabranjeno.Ali je i zabranjeno da tamo panulaju a kamo li se sidre i jeli se to radi? Radi i to koliko ih bude?
Ima mjesta na kojima se dobro lovi a navodno je tabranjeno.
Kad budem isao na jednu svoju postu dalje budem uslikao na kojim mjestima ja ne lovim.Zasto?
Zato sta ima lijepo znak i onda je to 100% zabranjeno a ovo sta sebu narodu prepricava to ja ne slusam. ;)
Hvala: JopaZGRI

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 11 Stu 2017 11:15 #27 od Kvarner
Evo jedne zanimljive slicice.
Ovako bi drzava trebala staviti svugdje gdje se ne bi smjelo loviti pa da se zna.
I naravno kad je netko na takvim postama nadje, kaznjavat ali rigorozno.
Sto Vi ostali mislite?

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 11 Stu 2017 11:16 - 11 Stu 2017 11:23 #28 od Mladen Miletić
Gdje je taj znak postavljen

Prije par godina, vidio sam takav znak u Karlobagu

Privitak datoteke:
c

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 11 Stu 2017 11:23 od Mladen Miletić.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 11 Stu 2017 11:25 #29 od Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 11 Stu 2017 11:29 - 11 Stu 2017 11:36 #30 od Mladen Miletić
To je nešto novo, meni nepoznato
Trebalo bi uz njega biti i znak područja na koje se odnosi. Nešto kao u Brestovi, gdje je obilježeno područje trajektnog pristaništa. Oni pak nemaju znak kao u Senju

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 11 Stu 2017 11:36 od Mladen Miletić.

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 11 Stu 2017 11:34 - 11 Stu 2017 11:47 #31 od Kvarner
Dole u Lickosenjskoj zupaniji lijepo sve stoji kamo se ne smoje loviti dok toga u Rijeci nisam nikamo vidio.
A bilo bi super, a ne ovako da se zakon tumaci svatko na drugacije tumaci.
Ovo je po meni onako kako bi trebalo biti, znak stavis i sve jasno. ;)
Zadnja izmjena: 11 Stu 2017 11:47 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 14 Stu 2017 20:12 #32 od Ahab
Pravila se znaju. Jednako kao što znaš koliko brzo smiješ voziti u naseljenoznaš mjestu tako znaš da u području luke ne smiješ ribariti. Problem je što se ne zna (uglavnom) gdje su točno granice tog područja a u tome ni ovi znakovi nisu od pomoći.

Mene nekako to pravilo puno ne brine pa često spinam u luci ili sa lukobrana.

smoto

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 16 Stu 2017 16:58 #33 od edi

Kvarner napisao: Dole u Lickosenjskoj zupaniji lijepo sve stoji kamo se ne smoje loviti dok toga u Rijeci nisam nikamo vidio.
A bilo bi super, a ne ovako da se zakon tumaci svatko na drugacije tumaci.
Ovo je po meni onako kako bi trebalo biti, znak stavis i sve jasno. ;)

...pozdrav...u senju je stavljen znak a masu ljudi lovi lignje po zimi i ostalo bio sam i ja par puta jer je dozvoljeno od 1.10. Do 1.5. po lukama i kupalistima...bar tako pise al mi nije jasno zasto na znaku ne pise to...jednom prilikom je dosao djelatnik i prekontrolirao je meni i frendu dozvole a nije nas otjerao...pred jedno 4god u senju....na upit smo dobili da ljeti ne jer se smeta luckom prometu..sto stoji...istu situaciju imao u moscenickoj dragi i na molo longu ove i prosle godine zimi po noci....samo pregledao dozvole i ulov nije nista tjerao a znak u luci postoji...a cujem da su neki potjerani da ne mogu lovit i da postoji znak pa mi malo nije jasno ako na internetu pise datum itd...

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 25 Stu 2017 02:14 #34 od edi
Upravo na kantridi lucica 3maj nocas u 1h ujutro..ista barka isti tipovi..galamio sam na njih nisu ni zucnuli...bacili mi mrezu preko stapova na jednom djelu 5m od obale na ulaz od lucice 3.maj..na odlasku stopali nas policajci nakon 15min interventna pokazao im sliku i javili su nesto vezom nadam se da je netko izasao i ulovio ih na djelu...vidio sam oka mreze viseslojne 100% zabranjene sa svjetlom i ludarom...u proljece su znali nastavit bacat prema gradu po odjeci pretpostavljam o kome se radi...i idem sutra na ribarnicu uvjerit se dal su to ta dva tipa koji tu i tamo budu sami sa 2 kasete bijele ribe po smijesnoj cijeni...evo i losa slika ..a pisao sam vec o toj barci da je vidim po danu znao bi koja je..
...drugi put necu stat samo na galami prema doticnima...
Privitak datoteke:
Hvala: Baćo68, MIRAN, Angler, Ceco

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 25 Stu 2017 02:23 #35 od edi

edi napisao: Upravo na kantridi lucica 3maj nocas u 1h ujutro..ista barka isti tipovi..galamio sam na njih nisu ni zucnuli...bacili mi mrezu preko stapova na jednom djelu 5m od obale na ulaz od lucice 3.maj..na odlasku stopali nas policajci nakon 15min interventna pokazao im sliku i javili su nesto vezom nadam se da je netko izasao i ulovio ih na djelu...vidio sam oka mreze viseslojne 100% zabranjene sa svjetlom i ludarom...u proljece su znali nastavit bacat prema gradu po odjeci pretpostavljam o kome se radi...i idem sutra na ribarnicu uvjerit se dal su to ta dva tipa koji tu i tamo budu sami sa 2 kasete bijele ribe po smijesnoj cijeni...evo i losa slika ..a pisao sam vec o toj barci da je vidim po danu znao bi koja je..
...drugi put necu stat samo na galami prema doticnima...

Sutra idem na ispostavu rijecke kapetanije podnjet prijavu...imam dio registracije barke...

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 25 Stu 2017 06:57 #36 od Kvarner
Bravo, ja sam vec 7 prijava napravio na netu.
Dabas ide nova ali ne prihava vec me zivciraju one auto kume nabarkama.
Zasto bemaju one origibalbe okrugle gune koje idu na barku i koje su namjenjene ta to.
Te auto gume su smrt za more i zivot u miru a dugo im treba da se razgrade u moru.
Treba malo bovesti redu medju ovim ajmi reci domacim barkama koje love ribu ali i koje ne love ribu.
Moramo se pokrenuti,jer na 100 prijava moraju reagirati, ako ne ide unutar nase drzave ja saljem mail u srce EU.
Vec je jedan i tamo otisao po pitanju bakra i lokalni serifa tamo.

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 25 Stu 2017 09:51 #37 od ja_osobno
Bome počeli sa delom.

Policijski službenici Postaje pomorske policije Rijeka tijekom 22. studenoga na području Kvarnerića pojačano su postupali temeljem odredbi Zakona o morskom ribarstvu te obavili inspekcijski nadzor više ribarskih povila. Na jednom od ribarskih plovila, pod zapovjedništvom 28-godišnjeg hrvatskog državljanina pronađeno je 10 komada riba tuna, ukupne težine 270 kilograma, iako je na snazi lovostaj na ovu vrstu ribe. Pronađena tuna je oduzeta.
Povedeno je kriminalističko istraživanje u sklopu kojeg su policijski službenici 28-godišnjaku zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o morskom ribarstvu izdali obavezni prekršajni nalog, kojim mu je izrečena novčana kazna.

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 09 Pro 2017 00:16 #38 od edi
..da mos mislit ...upravo neki dan vidjena jedna te ista barka unatoc prijavi kod kristala u opatiji sa ludarom i poponom 2m od obale...plava barka bijela unutrasnjost oko 24 h..mislim... da je Rk 657...

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Kol 2018 14:00 #39 od zeusfaber
Smije li se ovo?

Ovo je oko 100m od obale. U blizini legendarne Stijene. Tu je jedna seka kojoj je vrh na svega 5m i pada na 50m. Super pozicija na kojoj su se uvijek lovile lijepe ribe. Ovaj brod (moguće i više njih) cijelo ljeto bacaju mreže na toj poziciji. Dođu, pogledaju, bace, skupe i nestanu. U 60 sekundi :blink:

Molimo prijavite se

• Kvarner
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Kvarner's Avatar 30 Kol 2018 09:03 #40 od Kvarner
Ja mislim da smije.

Molimo prijavite se