Nepropisan lov iz barke s mrežama, vršama i parangalima

More
5 years 2 months ago #17453 by ja_osobno
Bome počeli sa delom.

Policijski službenici Postaje pomorske policije Rijeka tijekom 22. studenoga na području Kvarnerića pojačano su postupali temeljem odredbi Zakona o morskom ribarstvu te obavili inspekcijski nadzor više ribarskih povila. Na jednom od ribarskih plovila, pod zapovjedništvom 28-godišnjeg hrvatskog državljanina pronađeno je 10 komada riba tuna, ukupne težine 270 kilograma, iako je na snazi lovostaj na ovu vrstu ribe. Pronađena tuna je oduzeta.
Povedeno je kriminalističko istraživanje u sklopu kojeg su policijski službenici 28-godišnjaku zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o morskom ribarstvu izdali obavezni prekršajni nalog, kojim mu je izrečena novčana kazna.

Ćo, je ča? :D
The following user(s) said Thank You: Kvarner, Baćo68, MIRAN, Angler, oniram, grobert1987, edi

Please Log in to join the conversation.

More
5 years 1 month ago #17606 by edi
..da mos mislit ...upravo neki dan vidjena jedna te ista barka unatoc prijavi kod kristala u opatiji sa ludarom i poponom 2m od obale...plava barka bijela unutrasnjost oko 24 h..mislim... da je Rk 657...

More
4 years 4 months ago #20012 by zeusfaber
Smije li se ovo?

Ovo je oko 100m od obale. U blizini legendarne Stijene. Tu je jedna seka kojoj je vrh na svega 5m i pada na 50m. Super pozicija na kojoj su se uvijek lovile lijepe ribe. Ovaj brod (moguće i više njih) cijelo ljeto bacaju mreže na toj poziciji. Dođu, pogledaju, bace, skupe i nestanu. U 60 sekundi :blink:

More
4 years 4 months ago #20026 by Kvarner
Ja mislim da smije.

More
4 years 3 months ago #20525 by Damir
Ajmo ekipa..."priveli" smo jednog ministra pa možemo i ove druge. Ovih dana ćemo navršit dvi godine od osnivanja i mogu reć da nismo ostali nezapaženi.

www.facebook.com/groups/176709789455074/

nijedna bolest nije zdrava
The following user(s) said Thank You: B_

More
1 year 4 days ago - 1 year 4 days ago #30092 by Rybak
Zanimljiva tema....

Meni u zakonu fale neke dodatne mjere, ne samo lovostaj i minimalne velicine (koji su oboje smijesni sto se tice jadrana) nego i koliko puta netko smije lovit/stavljat mrezu/parangal, to mislim da nije regulirano.

Zasto? Zato sto oko Krka znam dosta pozicija gdje ces u 50 ribolova 45 put naletit na isti parangal i/ili istu mrezu jednog te istog "riblovca".... pa to vise nije ribolov, to je sistematsko istrebljivanje ribe, drugacije to ne mozes nazvati.

da dam konkretan primjer, posta sa lijeve strane uvale krusije na plavniku se ne sjeca kad je zadnji put prosao dan bez da je jedan te isti ribolovac tam imao parangal, ne zavisno o doba godine, danu, tjednu, mjesecu, parangal je uvijek na poziciji i tu ne mose nijedna riba poput skarpice, skarpoca, ugora, itd opstat... kad tad se ulovi... meni je to strasno
Last edit: 1 year 4 days ago by Rybak.
The following user(s) said Thank You: B_

Time to create page: 0.321 seconds