"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Novi sam na moru i ne shvaćam baš najbolje novi pravilnik

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Lip 2018 09:59 #1 od Ceco
Pozdrav svima,
Na moru sam počeo ribariti tamo negdje 2008. obično ušće Neretve i obala oko Makarske i dosad sam uzimao uvijek dozvolu za sportski ribolov na godinu dana preko neta ili frenda iz Metkovića. Jučer idem gledati na netu da kupim godišnju dozvolu prije ljetovanja i vidim da iste više nema. Još i tome vidim da je se pravilnik mjenjao i to toliko da sad više ništa ne razumijem pa bi molio da mi netko proba to pojasniti ako može jer želim biti 100% ispravan.
Navesti cu dolje par primjera što točno ne shvaćam :
-koja je točno razlika sad između športskih i rekreacijskih dozvola osim što sa sportskom možeš koristiti pušku do dva komada?

-ne razumijem ovo da na barci ne smijem imati štap akcije silka veće od 30lbs jer spadam pod big game fishing, ovo me najviše bode u oči jer su me dosad učili da to nema nikakve veze sa nosivosti štapa koji može pucati i na manje kg/lbs od toga već sa idealnom akcijom monofilament špage za taj štap isto tako role. Dosad sam nosio svoja tri štapa za soma koji imaju akciju 20-40lbs i jedan od njih ima 15-35lbs... Za mašinicu ne znam ni sam kolika joj je nosivost jer jedino ima maks brake power osim ako opet ne misle na to :huh: . Iako sa barke nisam lovio nego dva puta u životu imao sam super iskustvo, a sad gledam par stapova koje si mogu priuštiti i za more i skoro ni jedan nema lbs akciju ispod tih 30lbs ako gledam MH ili H izvedbu snage

-isto tako jesam li baš obavezan ubijati ulov odmah jer sam sebi još davno napravio prijenosnu kantu od 30x50 cm sa pumpicom za kisik i tako sam do sada držao mamce (cipole, fratre, kozice itd) živim i donosio ribu živu doma...

-ne vidim jel smijem uopće koristiti cast net za hvatanje mamaca tipa cipola i fratara kao sportski ribolovac

-pošto mi stručni izrazi za ribolov nisu 100% jasni ne znam jel sabbiki sad isto zabranjen sa barke.... On obično ide na u +4 udice bar ovi koje ja imam

Imam još nekih stvari koje me zanimaju samo mislim da nisu za ovaj dio foruma :)
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se